tr?id=1024158011009304&ev=PageView&noscript=1

Zasady bezpiecznej jazdy na snowboardzie


Snowboard i narty to sport, który w naszych szerokościach geograficznych kojarzy się większości z nas z zimą i okresem ferii. Jazda na snowboardzie podobnie, jak uprawianie innych dyscyplin sportowych może wiązać się z szeregiem niebezpiecznych sytuacji, których można uniknąć, stosując się do kilku zasad panujących na stokach.

28-01-2020 EHschool

Przygotowanie do nart. Fakty i mity


Około 25% Polaków deklaruje, że potrafi jeździć na nartach, zaś 8% na snowboardzie. Jak więc widać sporty zimowe są nam nieobce, choć od lat krąży wiele mitów nie tylko o samej jeździe, ale również o tym jak przygotować się do sezonu. Które informacje są prawdziwe, które zaś mają niewiele wspólnego z rzeczywistością?

22-01-2020 EHschool

Freeride w praktyce. Technika jazdy i przygotowanie sprzętu


Freeride jest stylem jazdy, który wymaga dosyć specyficznego sprzętu narciarskiego. Narty freeride wyróżniają się od innych modeli przede wszystkim specjalną konstrukcją, szerokością oraz wypornością. Wybierając się na trasę trzeba zatem zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Ale nie tylko. Potrzebne są również umiejętności, które najlepiej zdobywać na utwardzonym stoku.

14-01-2020 EHschool