tr?id=1024158011009304&ev=PageView&noscript=1
wakeboard 560x416
28-01-2018 EHschool

Wakeboarding jest młodą dyscypliną sportów wodnych, prężnie rozwijającą się w Europie. To połączenie nart wodnych, surfingu i snowboardingu. Polega na tym, że płyniemy na desce i trzymamy się liny, która jest zaczepiona do łodzi albo wyciągu. Nauka wakeboardingu jest obecnie łatwa i ogólnodostępna, ze względu na dużą ilość wyciągów i możliwość wypożyczenia niezbędnego sprzętu.

Dokąd na wakeboarding?

Jeżeli chcemy wybrać się na obóz wakeboardowy, warto rozeznać się na rynku i wybrać najlepszą opcję dla siebie. Można poszukać czegoś z wyjazdem last minute lub spokojnie poszukać oferty w terminie który będzie nam pasował. Wszystko zależy od ceny, jaką możemy przeznaczyć na obóz i od naszego poziomu zaawansowania. W Europie mamy szeroki wybór wakeparków, do których możemy pojechać sami bądź w zorganizowanej grupie. Wiele szkółek obecnie oferuje naukę wakeboardingu pod okiem doświadczonych instruktorów, a potem wyjazdy, na których kursantami opiekuje się profesjonalna kadra. Obozy, to nie tylko nauka, ale również świetna zabawa i możliwość poznania ciekawych ludzi. Dni poświęcone są na naukę lub udoskonalanie umiejętności, a wieczory na szalone imprezy i zwariowane integracje.

Już od 8 roku życia!

Dzieci uwielbiają próbować nowych rzeczy, dlatego warto dawać im jak najwięcej możliwości, by odkryły swoje pasje. Swoją przygodę z wakeboardingiem mogą zacząć na obozie w grupie rówieśników i gronie profesjonalistów. W szkoleniach pojawiają się elementy gier i zabaw, dzięki czemu dzieciaki uczą się zdrowej rywalizacji, a przede wszystkim nabywają nowych umiejętności. Początkujący skupiają się na technikach wakeboardowych, a dopiero po ich opanowaniu wchodzą na deskę do wody. Bardziej zaawansowani poznają pojedyncze triki z wody, jak i na przeszkodach, podczas indywidualnych zajęć. Na obozie nie trzeba się martwić o sprzęt. Deskę wraz z butami, kamizelkę asekuracyjną i kask zapewnia przeważnie organizator, dzięki czemu nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów przed wyjazdem. Obóz wakeboardowy to świetna zabawa i niezapomniane wrażenia.