tr?id=1024158011009304&ev=PageView&noscript=1
nauka 560x416
02-05-2018 EHschool

Snowboarding jest jak najbardziej odpowiednim sportem dla dzieci. Wiele osób kojarzy go ze specyficznym sposobem bycia, swoistym slangiem i słuchaniem hip hopu. Jest to mylne myślenie, gdyż w rzeczywistości to dobra nauka przyswajania informacji i koncentrowania się na określonych zadaniach. Przygodę z deską zaczynają nawet trzyletnie dzieci, pod warunkiem posiadania już odpowiedniej koordynacji ruchowej.

Sprzęt i odzież

Najistotniejszym elementem stroju snowboardowego są wygodne buty. Wybór jest dosyć prosty, nie ma specjalnych wymagań tak jak przy obuwiu narciarskim. Można zakupić buty na wyrost, gdyż za pomocą wkładek zmniejszamy wewnętrzną przestrzeń. Wszystkie snowboardowe modele są miękkie i nie utrudniają chodzenia. Dodatkowo nie przemakają i oddychają, dzięki czemu dzieci mogą w nich również bawić się na śniegu. Na deskę będą potrzebne wiązania i najlepiej jest dobrać klasyczne, nieskomplikowane w obsłudze. Deska powinna sięgać dziecku do piersi, aby najmłodsi mogli nią sterować w łatwy sposób. Dziecięce deski są lżejsze od modeli dla dorosłych. Niezbędnymi akcesoriami będą kask, google i ewentualnie tzw. żółw na plecy. Szerokie spodnie i obszerna kurtka będą doskonale chronić przed zimnem.

Nauka z rodzicem

Wspólne, śnieżne zabawy z rodzicami są najlepiej wspominanym czasem przez dzieci. Jeżeli rodzic potrafi jeździć na desce, może nauczyć swoją pociechę snowboardingu. Zaczyna się od ćwiczenia równowagi. Jest to szalenie ważny aspekt, by udało się stanąć prawidłowo na desce. Dziecko powoli przyzwyczaja się do utrzymania odpowiedniej postawy. Etapami wprowadza się techniki zjazdów, ale dobrze jest to robić pod postacią zabawy. Rodzic ma motywować swoją pociechę, by nie zrażała się pomimo niepowodzeń i upadków. Stosowanie pochwał i zachęt oraz cierpliwość na pewno zaowocują. Teren do nauki jazdy na snowboardzie powinien być bezpieczny i mieć niewielkie nachylenie. Najlepiej, gdyby na stoku nie było tłumów, a śnieg nie tworzył twardej pokrywy. Nauka snowboardu to wspaniała przygoda dla malucha!