tr?id=1024158011009304&ev=PageView&noscript=1
dsc 2547 560x416
23-07-2018 EHschool

Rower jest bardzo popularnym środkiem transportu. Część osób jazdę na nim traktuje jako przyjemny sposób na rekreację, inni jako trening sportowy. Ci bardziej zahartowani rowerzyści z roku na rok stawiają sobie coraz to ambitniejsze wyzwania. Próbują przejeżdżać coraz to dłuższe i trudniejsze trasy, pokonując własne słabości i pobijając życiowe rekordy. Dlaczego by więc nie mieli wybrać się w końcu na prawdziwą wyprawę rowerową dla twardzieli?

Jak to zrobić?

Zorganizowanie ciekawe wyprawy rowerowej samemu jest możliwe, ale trudne. Zwłaszcza, jeśli chcielibyśmy pojeździć za granicą, w jakiejś malowniczej części Europy. Wiele osób planujących taki wypad ma obawy, skąd przybędzie pomoc w razie, gdy na trasie dojedzie do jakiejś awarii sprzętu lub kontuzji ciała. A jak wiadomo, fajna wyprawa rowerowa powinnam mieć nie tylko ciekawą i malowniczą trasę przejazdu, ale powinna być również bezpieczna. Dlatego też warto zorientować się, czy jakaś renomowana szkoła sportów ekstremalnych nie mogła by zorganizować takiego wyjazdu za nas. Najczęściej nie ma z tym problemów. Tego typu szkoły wśród swoich klientów mają wiele zahartowanych rowerzystów, którzy nie mogą doczekać się rozpoczęcia sezonu na wyjazdy rowerowe na przykład do Francji.

Dlaczego lepiej pojechać na wyjazd zorganizowany?

Wyjazd z grupą gwarantuje nam bezpieczeństwo. W razie jakiejś awarii na stroku organizator wycieczki odpowiedzialny jest za to, by jak najszybciej przybyła pomoc dla nas, albo naszego roweru. Gdy okaże się, że sprzęt zawiódł, przewodnik postara się o to, by pechowy rowerzysta miał zapewniony na następny dzień nowy, sprawny rower i mógł kontynuować swoją wycieczkę. Jazda z przewodnikiem również pozwala na pełne delektowanie się pobytem w nowym miejscu. Dzięki niemu nie przegapimy pięknego widoku, ani ciekawostki wartej zwiedzenia. Ponadto w grupie jest raźniej. W razie ciężkich podjazdów kilka osób wzajemnie się motywuje, dzięki czemu wszyscy uczestnicy są wstanie dojechać dokładnie tam, gdzie zaplanowali.