Snowboard: od hobby do zawodu


Snowboarding to nie tylko ekscytująca forma rekreacji, ale również pasja, którą można przekształcić w zawód. Świat snowboardingu oferuje szereg możliwości rozwoju dla pasjonatów tego sportu. Jeśli marzysz o pracy na stoku i chcesz połączyć swoją miłość do snowboardu z profesjonalnym rozwojem, to Kurs Instruktora Snowboardu SITS jest idealnym wyborem. Ale co to takiego jest SITS i dlaczego warto zainwestować w ten kurs?

29-09-2023 EHschool

Sztuka Freestyle'u w Madonna di Campiglio


Madonna di Campiglio, to nie tylko malownicza miejscowość w sercu Dolomitów, ale również prawdziwy raj dla miłośników freestyle'u. Historia tego sportu w tym regionie jest fascynująca i łączy się z rozwojem infrastruktury oraz inwestycjami w nowoczesne obiekty. W ciągu ostatnich lat, Madonna di Campiglio stała się celem podróży dla entuzjastów ekstremalnych sportów zimowych i miłośników adrenaliny.

26-09-2023 EHschool

Bali: Raj dla surferów i joginów


Kiedy myślimy o Bali, pierwsze co przychodzi nam na myśl to białe piaszczyste plaże, imponujące góry, krystalicznie czysta woda i kultura pełna spokoju i harmonii. Dla wielu ludzi, Bali to nie tylko miejsce na wakacje, to również raj dla surferów i joginów.

12-09-2023 EHschool

Biała szkoła w Polsce. Polecane miejscówki w kraju


Podstawa programowa nie musi być realizowana jedynie podczas zajęć lekcyjnych, które prowadzone są w budynku szkoły. Sposobem na połączenie nauki oraz aktywności fizycznej, której często brakuje w codziennym życiu dzieci w wieku szkolnym, jest biała szkoła. Co to takiego? Czym różni się od zielonej szkoły? Gdzie warto zorganizować wyjazd w ramach białej szkoły? Podpowiadamy.

19-05-2023 EHschool

Gyroboard. Niezawodny przyrząd do treningu sportów deskowych


Sporty deskowe m.in. snowboard cieszą się rosnącą popularnością. Nie ma się czemu dziwić, bo nie tylko poprawiają formę fizyczną oraz ogólne zdrowie, ale także dają radość, pozwalają poszerzać horyzonty i zapewniają doskonałą zabawę. Zanim zaczniemy szusować po stoku lub uprawiać inne sporty deskowe, konieczne jest popracowanie nad równowagą oraz wzmocnienie mięśni, w czym pomaga gyroboard. Co to jest? Podpowiadamy.

12-05-2023 EHschool

Dlaczego warto spędzić urlop narciarski w Livigno?


Livigno to urokliwa, tętniąca życiem i zapewniająca różnorodne rozrywki miejscowość turystyczna w Alpach Retyckich. Słynie przede wszystkim z doskonałych warunków do uprawiania sportów zimowych, dlatego zajmuje wysoką pozycję na liście zagranicznych kurortów narciarskich, które są najczęściej odwiedzane przez fanów zimowego szaleństwa. Dlaczego warto spędzić urlop narciarski w Livigno? Podpowiadamy.

08-05-2023 EHschool

Pakujemy się na wyjazd narciarski i snowboardowy. Czego nie może zabraknąć?


Zima to okres, w którym wiele osób chętnie uprawia sporty zimowe. Niezależnie od tego, czy planowany jest kolejny wyjazd na stok, czy może będzie to dopiero pierwszy raz, niezbędne jest zabranie ze sobą odpowiednich ubrań, obuwia i akcesoriów. Co trzeba spakować, przygotowując się na wyjazd narciarski lub snowboardowy? Czego nie może zabraknąć w żadnej walizce?

24-04-2023 EHschool

Top 4 najtrudniejsze trasy narciarskie na świecie


Osoby, które wybierają się na obozy snowboardowe czy narciarskie, mają do dyspozycji różne trasy. Poziom ich trudności jest określany trzema kolorami – niebieskim, czerwonym i czarnym. Pierwszy z nich oznacza, że trasa jest najłatwiejsza, więc dobrze się sprawdzi dla osób początkujących i dla dzieci. Fani mocniejszych wrażeń nierzadko poszukują większych wyzwań. Gdzie warto się wybrać w takim przypadku? Jakie są najtrudniejsze trasy na świecie?

15-04-2023 EHschool

Jak prawidłowo obchodzić się z kijkami narciarskimi?


Jazda na nartach to jeden z popularniejszych sportów zimowych. Jednak pierwsze kroki na stoku bywają trudne. Najważniejsze jest zapoznanie się z podstawami poprawnej jazdy. Chodzi tutaj przede wszystkim o prawidłowe obchodzenie się z kijkami narciarskimi. Co trzeba wiedzieć na ten temat? Jakie zasady są istotne?

13-04-2023 EHschool