tr?id=1024158011009304&ev=PageView&noscript=1

Z nartami po Polsce. Propozycje na ferie zimowe


Ferie zimowe to idealny moment, aby nauczyć się jazdy na nartach lub podszkolić już nabyte umiejętności. Jedną z popularnych form zorganizowanego wypoczynku są „białe szkoły”, w trakcie których młodzież nie tylko ma okazję obcować z pięknem polskich gór, lecz również może rozwijać swoje umiejętności narciarskie. Sprawdź, które stacje narciarskie w Polsce są najbardziej atrakcyjne.

03-09-2021 EHschool

Trasy w Tignes - raj dla miłośników jednośladów


Uwielbiasz jazdę na rowerze w trudnych, zróżnicowanych warunkach? Przetarłeś już większość tras w Polsce i szukasz nowych wrażeń, połączonych z możliwością oglądania przepięknych widoków? Wybierz się do francuskiego Tignes, stacji narciarskiej, oferującej jednocześnie ponad sto pięćdziesiąt kilometrów tras rowerowych. Sprawdź, co warto o niej widzieć.

19-08-2021 EHschool

Zima w Gudauri. Atrakcje dla miłośników sportowych wrażeń


Gudauri jest nowoczesnym gruzińskim kurortem narciarskim, leżącym w pięknych górach Kaukazu w regionie Mccheta-Mtianetia. Miejscowość ta położona jest na wysokości 2200 metrów nad poziomem morza. Znajdziemy tam trasy narciarskie o łącznej długości 60 kilometrów. Ze względu na swoją wyjątkowość, z roku na rok przyciąga coraz większą ilość turystów spragnionych aktywnego wypoczynku.

15-07-2021 EHschool

Narty w Dolomitach. Gdzie warto się zatrzymać?


Wyjazd na narty to niewątpliwie świetny sposób na zimowy wypoczynek. Gdzie najlepiej udać się w poszukiwaniu przygód na stoku? Generalnie rzecz biorąc, opcje są dwie. Albo pozostaniemy w kraju i skorzystamy z uroków chociażby Tatr, albo wybierzemy się za granicę. W przypadku tego drugiego rozwiązania otwiera się naprawdę wiele opcji.

15-06-2021 EHschool

Wyjazd na ferie do Szwajcarii. Miejscówki dla wielbicieli białego puchu


Ferie zimowe to nie tylko przerwa od zajęć szkolnych, ale także doskonała szansa, by zorganizować dzieciom wyjazd – najlepiej taki, który wykorzysta mocne strony panującej aury i skłoni ich do aktywności na świeżym powietrzu. Często jest to również dobra okazja, żeby rodzice spędzili czas ze swoimi pociechami, choć oczywiście nie zawsze mogą sobie na to pozwolić.

26-05-2021 EHschool

Jak zorganizować udane zimowisko firmowe?


Za najważniejszą zaletę wyjazdów firmowych uznaje się efektywną integrację pracowników. Obecnie modne jest organizowanie szkoleń pracowniczych lub wyjazdów integracyjnych wymagających pełnego i czynnego zaangażowania uczestników. Zadania grupowe ułatwiają budowanie zgranego zespołu, a wspólne przeżycia pozwalają poznać mocne i słabe strony kolegów z pracy. Popularne są między innymi mecze paintballu, spływy kajakowe oraz zimowiska. W niniejszym wpisie przyglądamy się tym ostatnim i odpowiadamy na pytanie, jak sprawnie zorganizować zimowy wyjazd integracyjny.

14-04-2021 EHschool

Poznaj Les Deux Alpes - mekkę wielbicieli narciarstwa


Zimowe wyjazdy w góry na narty mają swoich oddanych zwolenników. Aktywne spędzanie czasu w pięknie położonym kurorcie kusi przez cały rok. Jednak zimą miejsca te zyskują zupełnie inny, bardziej kosmopolityczny klimat, a stoki górskie odwiedzają amatorzy narciarstwa i snowboardu. Miłośnikom białego szaleństwa odpowiada tryb życia panujący w górskim kurorcie, w tym całe dnie spędzane na zewnątrz oraz wieczorne spotkania towarzyskie przy kominku. Ponadto do wycieczki w góry zachęca ich pyszne jedzenie serwowane przez lokalne restauracje.

18-03-2021 EHschool

Jak rozbudzić w przedszkolaku miłość do nart?


Każdy rodzic, który uprawia sporty zimowe, chciałby zarazić tą pasją swoją pociechę. Aktywność fizyczna w porze zimowej może dostarczyć mnóstwa radości i satysfakcji pomimo mrozu, śniegu, chłodnego wiatru. Jest to również doskonały sposób, aby przedszkolach spędzał czas na świeżym powietrzu bez względu na warunki pogodowe — co jest niezbędne dla wzmocnienia jego naturalnej odporności.

04-02-2021 EHschool

Jak chronić oczy na stoku?


Podczas zimowych szaleństw na stoku należy szczególnie pamiętać o ochronie oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV. Zaniedbanie w tej materii może się bowiem skończyć nieprzyjemnymi dla nas konsekwencjami zdrowotnymi. Innymi zagrożeniami, przed jakimi warto zabezpieczyć oczy podczas uprawiania zimowych sportów, są wszelkiego rodzaju urazy mechaniczne, które można odnieść na skutek zderzeń z innym amatorem sportów czy na skutek natrafienia na swojej drodze na wystające na poboczach stoku gałęzie drzew. Jest jednak sposób na to, aby uniknąć wszelkich zagrożeń i móc się bezpiecznie cieszyć czasem na stoku. Zapewnią nam to dobrze dobrane gogle lub okulary narciarskie. Odpowiedni sprzęt zabezpieczy nasz wzrok także przed mogącym się dostać do oczu tumanem śniegu wzburzonego zjazdem na nartach czy snowboardzie innych kompanów zimowych sportów.

11-01-2021 EHschool

Na czym polega freestyle snowboarding?


Klasyczny snowboard to bezpieczna jazda odbywająca się na odpowiednio przygotowanym stoku. Ta dziedzina sportu oferuje jednak także i bardziej ryzykowne odmiany – wśród nich znajduje się tzw. freestyle snowboarding. Czym się charakteryzuje i jak się go nauczyć

30-12-2020 EHschool