tr?id=1024158011009304&ev=PageView&noscript=1
snowboard 560x416 0
24-05-2018 EHschool

Narciarstwo jest niesamowitym sportem. Dzieci uwielbiają śnieżne szaleństwo i szybko nabywają nowych umiejętności. Nauka narciarstwa motywuje je do samodzielnego myślenia, lepszej koncentracji i orientacji w terenie. Dodatkowo dzięki temu zaszczepia się w nich aktywny i zdrowy styl życia. W obecnych czasach warto pokazać dziecku, jak można spędzać wakacje lub ferie, by nie siedzieć wyłącznie przed telewizorem czy komputerem.

Wypożyczyć czy kupić?

Początki nauki nie są wcale trudne, ale należy pamiętać, by dobrać odpowiedni sprzęt. Oprócz nieprzemakalnego i wygodnego kombinezonu należy kupić ochraniający kask i google. Kask zapewnia stałą temperaturę głowy, niezależnie od pogody, a google chronią przed śniegiem, wiatrem i refleksami. W razie zderzenia czy upadku będziemy mieć pewność, że dziecku nic się nie stanie. Warto zakupić buty narciarskie, biorąc pod uwagę wagę, budowę ciała i sprawność swojej pociechy. Najmłodsi mogą nosić buty miękkie jedno- bądź dwuklamrowe, a starsze dzieci powinny mieć obuwie niezbyt sztywne, z niższą cholewką, a w środku odpowiednio wąskie. Jeżeli chodzi o narty, to najlepiej skorzystać z opcji wypożyczenia, gdzie otrzymamy również profesjonalną pomoc przy ich wyborze. Nie ma sensu kupować nowych, gdyż dzieci szybko wyrastają ze sprzętu.

Indywidualnie czy grupowo?

Zdaniem ekspertów dobrym wiekiem na rozpoczęcie nauki jazdy na nartach jest 4 rok życia dziecka. Nic nie stoi na przeszkodzie, by na stok zabierać już dwu i trzylatków. Bawiąc się na śniegu, będą powoli oswajały się z narciarstwem. Pierwsze kroki na nartach powinny odbywać się pod okiem instruktora, najlepiej indywidualnie. Nauczy on dziecko nienagannej techniki i pomoże uniknąć złych nawyków w przyszłości. Następnie możemy zapisać naszą pociechę do szkółki narciarskiej. Zimą mamy duży wybór kursów, które przeważnie trwają codziennie, przez kilka dni z rzędu. W grupie jest najlepsza zabawa, a dzieci chętnie biorą udział w organizowanych zawodach. Uczą się w ten sposób zdrowej rywalizacji i motywują się wzajemnie. Dodatkowo poznają nowe koleżanki i kolegów, co rozwija u nich umiejętności społeczne.