tr?id=1024158011009304&ev=PageView&noscript=1
gdzie wybrac 560x416
10-11-2017 EHschool

Prawdziwy śnieg, położony wśród pięknych szczytów, jest dostępny w Europie przez cały rok. To świetna informacja dla fanów snowboardu. Mogą oni wybrać się na śnieżne szaleństwo… latem! Nie trzeba czekać na kolejną zimę, czy lecieć do Australii, by pojeździć na ukochanej desce. Opcji na letnie szusowanie jest wiele, wystarczy wybrać najlepszą dla siebie. Jeśli nie chcemy jechać na wyjazd na własna rękę, warto zorientować się, czy któraś ze szkółek nie prowadzi właśnie naboru na wyjazd snowboardowy.

Całoroczne ośrodki w Europie

Zima się tu nigdy nie kończy, a majestatyczne góry czekają na miłośników snowboardu. Najbliżej położone Polski lodowce znajdują się w Austrii, na przykład w Dachstein, Hintertux, czy Kaprun. Na szczególną uwagę zasługuje ten pierwszy ze względu na brak kolejek, świetnie przygotowany snowpark i krótki wyciąg orczykowy. W Szwajcarii można udać się do Zermatt, a w Saas Fee spotkamy trenujące kadry z Pucharu Świata. We Francji znajduje się jeden z największych ośrodków w Europie – Les Deux Alpes, poza tym można udać się do Tignes. Mała miejscowość Maso Corto we Włoszech, przy lodowcu Hohjoch, zachęca przystępnymi cenami i spokojną atmosferą. Folgefonna to trzeci co do wielkości lodowiec w Norwegii, oprócz jazdy na desce można tu zażyć orzeźwiających kąpieli w fiordach. Jeśli dobrze poszukamy, znajdziemy jeszcze wiele innych, pięknych miejsc do szusowania latem.

Sztuczne stoki to też frajda

Jeżeli wczasy na lodowcach są zbyt odległe lub kosztowne, można skorzystać ze sztucznych stoków. Są one bardzo dobrze przygotowane i dostępne dla wszystkich. W Polsce najbardziej popularnymi stokami są: Górka Szczęśliwicka w Warszawie, Skimondo w Gdańsku, czy Malta Ski w Poznaniu. Najdłuższym sztucznym stokiem narciarskim jest Alpicenter Bottrop w Niemczech, dostosowanym nawet do zaawansowanych snowboarderów. Natomiast trochę dalej w Alpincenter Hamburg-Wittenburg znajdziemy snow-funpark o powierzchni aż 6 000 m². U naszych sąsiadów możemy pojeździć w Snow Arena Drusskinnkai na Litwie lub Snej Krasnogorsk w Rosji. Ostatni na liście jest Snowhall Amneville we Francji, dostępny cały rok.