tr?id=1024158011009304&ev=PageView&noscript=1
EH School - szkoła sportów ekstremalnych
19-10-2023 EHschool

Wielu pasjonatów zimowych sportów, zwłaszcza snowboardu, marzy o osiągnięciu poziomu eksperta. To wymaga nie tylko odwagi i determinacji, ale także solidnej wiedzy i praktyki. Snowboarding to nie tylko sport, to także pasja i styl życia. Jeśli jesteś gotów wziąć to na poważnie, oto kroki, które pomogą ci osiągnąć swój cel.

1. Nauka pod okiem specjalisty

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy masz już pewne doświadczenie na desce, warto skorzystać z usług doświadczonego instruktora, aby doskonalić swoje umiejętności w snowboardzie. Instruktor pomoże Ci zrozumieć podstawowe techniki, unikać błędów oraz dostosować naukę do Twojego aktualnego poziomu zaawansowania. Regularne lekcje mogą również pomóc w ciągłym doskonaleniu się w tej dziedzinie. Im więcej godzin spędzisz na desce, tym bardziej opanujesz technikę jazdy. Zacznij od podstaw i stopniowo rozwijaj swoje umiejętności.

2. Poznaj swoją deskę

Każda deska snowboardowa jest inna, więc ważne jest, aby poznać swój sprzęt. Dowiedz się, jakie są różnice między deskami do jazdy freestyle'owej a freeride'owej, a także jak dostosować ustawienia wiązań do swoich potrzeb. Zrozumienie swojego sprzętu pozwoli Ci lepiej kontrolować swoją deskę i poprawić swoje umiejętności.

3.  Ćwicz Kondycję i Siłę

Snowboarding to wymagający sport, który wymaga dobrej kondycji fizycznej. Regularne ćwiczenia siłowe i cardio pomogą ci zwiększyć wydolność i kontrolę nad ciałem na stoku. Dbaj o swoją formę, aby cieszyć się długimi i udanymi dniam na stoku.

4. Technika jazdy 

Ćwicz równowagę, precyzyjne skręty i kontrolę nad prędkością. Pamiętaj, że ruchy ciała odgrywają kluczową rolę w kierowaniu deską, więc pracuj nad swoją postawą i równowagą. Naucz się zarówno skrętów frontside jak i skrętów backside. Ćwicz je na różnych rodzajach stoków, aby być gotowym na różne warunki na stoku.

5. Skoki i triki

Jeśli masz już pewne doświadczenie na snowboardzie, możesz zacząć eksperymentować z różnymi skokami i trikami. Pamiętaj jednak, że są one zaawansowanymi technikami, które wymagają dużo praktyki i ostrożności. Nie próbuj ich, dopóki nie poczujesz się pewnie na stoku. Rozpocznijmy od tricków na płaskim terenie. To podstawowe techniki, które snowboardziści opanowują na płaskich odcinkach stoku, wykonując rotacje czy olie bez konieczności korzystania z ramp czy skoczni. Gdy zdobędziesz pewność w tych umiejętnościach, dopiero zdecyduj się na przejście na bardziej zaawansowany poziom czyli snowpark.

6. Przestrzegaj zasad BHP

Nigdy nie możemy podkreślać wystarczająco, jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa na stoku. Zawsze noś kask ochronny i odpowiednią odzież. Unikaj jazdy po zamkniętych trasach i niebezpiecznych obszarach. Nigdy nie jedź pod wpływem alkoholu ani narkotyków.

7. Praktyka, praktyka, praktyka

Nic nie zastąpi praktyki. Trenuj na różnych stokach, w różnych warunkach i z różnymi ludźmi. Im więcej doświadczenia zdobędziesz, tym bardziej zaawansowanym snowboarderem się staniesz.

Podsumowując, bycie ekspertem w snowboardzie to proces wymagający czasu i wysiłku. Jednak pamiętaj, że w końcu chodzi o zabawę na stoku i osiąganie coraz lepszych wyników. Jeśli szukasz idealnej okazji do intensywnej nauki, dobrej zabawy i eksplorowania różnych miejscówek, to nasze wyjazdy są idealną opcją.

Nasza oferta zapewnia nie tylko profesjonalne szkolenie, ale także możliwość cieszenia się różnorodnymi miejscówkami. To doskonały sposób na pogłębienie swoich umiejętności, zawarcie nowych znajomości i spędzenie czasu na desce, który z pewnością pozostawi niezapomniane wspomnienia.

Nie trać czasu, dołącz do naszej społeczności pasjonatów snowboardu i zobacz, jak wiele można osiągnąć na stoku. Zapraszamy do wspólnych przygód na desce!