tr?id=1024158011009304&ev=PageView&noscript=1
gory 560x416
24-04-2018 EHschool

Alpy we Francji zyskały ogromną popularność wśród miłośników sportów zimowych. Rewelacyjne i malownicze trasy oraz możliwość całorocznej jazdy na lodowcach dają przewagę nad innymi regionami w Europie. We Francji znajdują się ośrodki, które są uznawane za międzynarodowe centra snowboardowe na całym świecie. Spotykają się tutaj największe gwiazdy freestyle’u. Snowboard we Francji dostarcza niezapomnianych wrażeń.

L’Espace Killy

Jednym z największych ośrodków narciarskich w Europie jest Tignes. Łączy aż pięć miasteczek turystycznych. Ten rozległy region nosi nazwę L’Espace Killy. Oferuje ponad 300 km genialnych tras zjazdowych oraz nowoczesną sieć wyciągów. Jego bajkowe położenie oraz otoczenie przez Park Narodowy Vanoisec sprawiają, że zawsze chce się tutaj wracać. Sezon w Tignes trwa najdłużej – od końca listopada do maja. Dodatkowo znajdują się tutaj dwa lodowce jak Pissaillas i Grande Motte, czynne przez cały rok. Zarówno początkujący, jak i zaawansowani snowboardziści odnajdą tutaj moc wrażeń. Dwa snowparki oferują boardercross, halfpipe, liczne hopki czy przeszkody. Jeden z nich jest niemal mitycznym miejsce na lodowcu. Odbywają się na nim coroczne zawody The Winter X Games.

Jak nie Francja, to co?

Nie gorsze pod tym względem są Alpy włoskie, a szczególnie miejscowość Bardonecchia. Po Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 2006 r. w Turynie Bardonecchia stała się jednym z najczęściej wymienianych miejsc na uprawianie snowboardu. Po tym czasie w kurorcie pozostało wiele olimpijskich instalacji jak rozbudowana sportowa infrastruktura, 130-metrowy halfpipe, wybitne obszary do jazdy poza trasami. Dzięki temu Bardonecchia stała się sławna na całym świecie. Mieści się w słonecznej i przepięknej dolinie na wysokości 1300 m, a jej najwyższy szczyt mierzy aż 3500 m n.p.m.  Jest to raj dla snowboardzistów, ale również narciarzy. Doskonałe warunki śnieżne, zawsze dobrze przygotowane trasy i różnorodne atrakcje sprawiają, że jest to międzynarodowe centrum snowboardowe.