tr?id=1024158011009304&ev=PageView&noscript=1
wypad narciarski
02-10-2019 EHschool

Szwajcaria; niewielkie górzyste państwo, graniczące z Francją, Włochami i Niemcami, znane jest z wyśmienitej kuchni, wspaniałych zabytków, niezapomnianych widoków i… doskonałych tras narciarskich.

Sprawdź w naszym wpisie, dlaczego Szwajcaria to świetny kierunek na wypad narciarski!
 

Szwajcaria posiada doskonałą infrastrukturę dla narciarzy 

Po pierwsze sezon narciarski w szwajcarskich Alpach trwa dłużej niż w polskich górach, bo od października aż do maja. Dzięki temu możliwości wyboru dogodnego terminu wyjazdu są dużo większe.

Szeroki wybór panuje także, jeśli chodzi o same ośrodki narciarskie oraz regiony, oferujące zjazdowe trasy. Turyści mogą skorzystać zatem z tras prostszych albo tych trudniejszych oraz z różnej formy zakwaterowania: od luksusowych apartamentów po drewniane chatki w samym środku gór.

Największym atutem Szwajcarii pozostaje jednak doskonała infrastruktura tras narciarskich. Stoki są idealnie przygotowane i wyposażone w najnowocześniejsze wyciągi. Trasy zjazdowe mają po kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt kilometrów długości, co pozwala w pełni cieszyć się zimowym szaleństwem i rozwijać większe prędkości w czasie jazdy.

Wspaniale rozbudowana jest także siatka usług, dedykowanych narciarzom. W licznych wypożyczalniach znajdą oni sprzęt: nart, buty, kaski, w doskonałym stanie. W stacjach narciarskich natomiast będą mieli okazję rozgrzać się ciepłą herbatą w restauracjach oraz w barach.      

Szwajcaria oferuje moc atrakcji

Decydując się na wyjazd na narty do Szwajcarii, organizowany przez naszą szkołę sportów ekstremalnych, będziecie mieli Państwo okazję nie tylko poszusować po alpejskich stokach, lecz również poznać kulturę i zwyczaje tego regionu Europy.

Dodatkowe atrakcje to bowiem możliwość wypadu do malowniczych miasteczek i tradycyjnych wiosek, skupionych wokół ośrodków narciarskich, w których zapoznacie się Państwo z lokalnym folklorem oraz przepyszną kuchnią.

Niewątpliwą zaletą wyjazdu na  narty do Szwajcarii jest również możliwość podziwiania przepięknych widoków, w tym czterotysięczników, które w Szwajcarii są najliczniejsze.

Warto udać się na wypad narciarski właśnie do Szwajcarii. Dobra zabawa, piękne widoki i idealnie naszykowane stoki gwarantowane!