tr?id=1024158011009304&ev=PageView&noscript=1
EH School - szkoła sportów ekstremalnych
17-12-2021 EHschool

Verbier jest wymarzoną miejscówką dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu, zwłaszcza na nartach i snowboardzie. Ten cudowny kurort, zlokalizowany w Szwajcarii określany jest mianem zimowej stolicy sportu, w której każda aktywna fizycznie osoba znajdzie coś dla siebie, niezależnie od poziomu wytrenowania. Dookoła panuje przepiękny, zimowy widok. Na terenie tego ośrodka znajduje się 92 wyciągi i aż 412 kilometrów tras, z czego większość znajduje się 1700 metrów nad poziomem morza.

Dlaczego Verbier jest idealnym miejscem na wyjazdy dla singli?

Lokalizacja tego miejsca jest niezwykle malownicza. Verbier położone jest na płaskowyżu, z którego rozciąga się widok na przepiękną dolinę Val de Bagnes,w kantonie Valais. Najwyższym miejscem z którego można podziwiać widoki jest Mont-Fort, znajdujący się na wysokości zawrotnych 3330 metrów. W Vebier znajduje się popularna trasa Czterech Dolin o długości trzech kilometrów.

Do tego miejsca w Szwajcarii organizowane są również wyjazdy dla singli. Jak powszechnie wiadomo, wspólne zainteresowania potrafią naprawdę zbliżyć do siebie ludzi. Zorganizowane wyjazdy tego typu pozwalają na zebranie grupy osób, które uwielbiają jazdę na nartach i snowboardzie, jednak nie mają do tego kompana. Podczas tego rodzaju podróży możliwe jest nie tylko aktywne spędzenie czasu, ale również poznanie sporej grupy osób o tych samych zainteresowaniach. Często osoby uczestniczące w wyjazdach zawierają przyjaźnie, i wspólnie jeżdżą na kolejne zjazdy narciarskie czy snowboardowe.

W tym ośrodku narciarskim swoje umiejętności i pasje mogą rozwijać także freeride’owcy. Verbier uznawane jest za kolebkę freeride’u, to właśnie tam co roku organizuje się finał mistrzostw świata w tej kategorii – Freeride World Tour. Po kilku dniach spędzonych na zjazdach na desce snowboardowej bądź nartach, uczestnicy wyjazdu mogą chcieć spędzić dzień nieco inaczej. To dla nich organizowane są takie rozrywki jak przejazdy psimi zaprzęgami czy loty paralotnią. Takie atrakcje dostarczają niezapomnianych wspomnień, których nie da się podrobić. Ciekawą opcją są również wycieczki na rakietach śnieżnych.